SON DAKİKA

Akıl Almaz Olay! Bomba İle 50 Km Yol Aldılar

>
Akıl Almaz Olay! Bomba İle 50 Km Yol Aldılar
Arıza sonucu çekici tarafından çekilirken, araç üzerinde bomba düzeneği fark edildi. Bombadan haberi olmayan sürücü 50 km yol gittiğini söyledi.

Sakarya’da yaşanan olayda, arabaya kurulmuş boru tipli patlayıcıyı çekicinin şoförü fark etti. Patlayıcı araç takip sistemi zannedip söktükleri patlayıcı ile 50 km yol kat ettiler. 


Kütahya’dan İstanbul’a hurda altın taşıyan araç Sakarya’da arızalandı. Aracın sürücüsü arama kurtarma servisini arayarak yardım istedi. Gelen çekici otomobili tam çekmek üzereyken aracın çamurluğunda bir cisim gördü. Bu cismi araç takip sistemi sanarak, patlayıcıları çıkarıp bagaja koydular. Bulduğu cisimden şüphelenen çekici, cisim ile yolculuk yapmaktan çekindi ve polis ekiplerine haber verdi.


Polis ekipleri cismin bomba olduğunu anlayınca, patlayıcı boş araziye fırlattılar ve ardından bombadan uzaklaştılar. Çekicinin şoförü patlayıcı ile 50 km yol yaptıklarını belirtti. Çekici cismin patlayıcı olduğunu öğrenince şok oldu.  Çekici İsmail şaşkınlıkla “ "Biz şok olduk, ölebilirdik. Yolda gelirken patlasaydı ne olacaktı? Paramparça olurduk hepimiz. Ben bu aracı yetkili servise götürüyordum, o kadar insan var orada belki orada patlayacaktı. Belki de büyük bir faciayı önledik. Televizyonlarda görüyoruz ya canlı bomba buna derler herhalde, resmen arkamızda bomba taşımışız" dedi.
Bulunan boru tipi patlayıcı incelenmek üzere Jandarma Komutanlığına gönderildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.