SON DAKİKA

Adıyaman 3.6 Büyüklüğündeki Depremle Sarsıldı

>
Adıyaman 3.6 Büyüklüğündeki Depremle Sarsıldı
Son olarak Bursa ve Kütahya'da yaşanan depremin ardından, bir deprem haberi de Adıyaman'dan geldi. Merkez üssü Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi olduğu belirtilen sarsıntı vatandaşlara tedirgin anlar yaşatırken, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Artçı sarsıntıların devam edeceği belirtilen depremle ilgili son gelişmeler...

Türkiye’nin batısında devam eden deprem haberlerinden sonra bir deprem haberi de Adıyaman’dan geldi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, gece saat 02.13’de meydana gelen depremin merkez üssünün Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi olduğu belirtildi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiği açıklanan depremin şiddetinin ise 3.5 olduğu belirtildi. Haberin ayrıntıları…

Merkez üssü Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi olduğu belirtilen deprem vatandaşları gece uykusunda yakaladı. Saat 02.13’te meydana geldiği belirtilen 3.5 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi. Uzmanların açıklamalarına göre depremin artçı sarsıntılarının olması ve farklı alanları yayılması beklentiler arasında. 

Geçtiğimiz gün Bursa ve Kütahya’da yaşanan depremin ardından vatandaşlar panik içinde. Gemlik çevresinde hissedilen ve şiddeti 3.6 olarak açıklanan depremde de can ve mal kaybı yaşanmadığı sevindirici haber olarak geldi. Gemlik Körfezi merkezli depremin yerin 7.2 kilometre derinliğinde gerçekleştiği açıklandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın açıklamalarına göre, Bursa'da 1855 tarihinden bu yana büyük bir deprem olmadığı hatırlatıldı. Bu durumun Bursa için deprem saatini çalıştırdığına değinen Ercan, “İstanbul için 2045 yılına kadar deprem beklemiyorum, ama Bursa için bunu söyleyemem” dediği kaydedildi. Ayrıca Bursa halkının eski yapılar için kentsel dönüşüme sıcak bakmamasını da eleştiren Profesör, devletin bu konuda vatandaşın can sağlığı için yaptırımcı olması gerektiğini vurguladı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.