SON DAKİKA

Acı Çeken Kanserli Oğlunu Öldürdü! Bakın Ne istedi

>
Acı Çeken Kanserli Oğlunu Öldürdü! Bakın Ne istedi
Acı çeken kolon kanseri oğlunu daha fazla acı çekmesine dayanamayan baba kendi silahı ile oğlunu vurmuş ve daha sonra olay yerine gelen polislere teslim olmuştu. Oğlunu kendi elleri ile vuran baba Ötanazi istedi.

 Geçtiğimiz hafta Kocaeli’nde, yaşanan ve yürek burkan olayda Salim Biricik’in kolon kanseriyle savaşan 23 yaşındaki oğlu Fatih’i ağrılarının artması üzerine acı çekmesine daha fazla dayanamayıp kendi silahı ile vurmuştu. Çaresiz baba kasten adam öldürme suçundan tutuklanırken gündeme yine ötanazi tartışması geldi.

Baba kendini mahkemede savunması için avukat talep etti, baro Avukat Fatma Didem Dönmez’in görevlendirdi.  Babanın ilk olarak avukattan talebi Türkiye’de olamayan ötenazi yasağından dolayı kendisinin bu hale geldiğini belirten bir yazı yazılmasını istedi. Avukatın yaptığı konuşmada bu davanın ise dünyaya örnek teşkil etme durumu olduğu dünyada ise ölümcül hastalıklarda ötanazi uygulandığını belirtti.

A.Ü. Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neyyire Yasemin Yalım ise ağrının kesilemediği ve nefesin tam olarak alınamadığı durumlarda hastalara işkence yapılmaması gerektiğini kurulacak bir heyet yardımı ile ötanazi kararı verilebileceğini belirtti.

Haberin Etiketleri :
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi! Gün İçinden

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.