SON DAKİKA

ATA AÖF 2017-2018 Güz Dönemi Vize Sınav Sonuçları Açıklandı!

>
ATA AÖF 2017-2018 Güz Dönemi Vize Sınav Sonuçları Açıklandı!
Aralık ayının ilk haftasında gerçekleştirilen ATA AÖF vize sınav sonuçları üniversitesinin resmi internet sitesi öğrenci bilgi sistemi (obs) üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. Sınav notlarını öğrenebileceğiniz adres ve sınav itiraz işlemlerinin detaylarını sizler için derledik. Final sınav tarihleri, ders geçme işlemleri ve diğer merak edilen konular...

Üniversite eğitimlerine Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi üzerinden devam eden milyonlarca öğrencilerin beklediği Güz Dönemi Vize Sınav sonuçları nihayet açıklandı. 1-2 Aralık ve kitapçıkların karışması nedeniyle 10 Aralık tarihlerinde sınava giren öğrenciler sınav sonuçları nasıl öğrenebilecek? Sınav sonuçlarına İtiraz işlemleri nasıl olacak? Final Sınav tarihleri ne zaman? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Aralık ayının ilk haftasında gerçekleştirilen vize sınavında adaylara, her ders için 20 soru ve 30 dakikalık süre verildi. 4 Yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınav notu hesaplamasında henüz geçip kalma durumu belli değil. Çan eğrisi sisteminin uygulandığı ortalama hesaplama yöntemine göre öğrencilerin bir dersten geçip geçmedikleri final sınavları sonrasında öğrenilebilecek. Kurumun internet sitesi öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrencilerin erişimine açılan sınav notları “https://obs.atauni.edu.tr/” adresinden öğrenilebiliyor. Sınav sonuçlarında yanlış hesaplama olduğunu düşünenler ise itirazlarını “https://lms3.ataaof.edu.tr/” adresi üzerinden giriş yapıp sınav itiraz bölümünden iletebilecekler.

Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kimlikleri aralık ayı içerisinde, öğrencilerin sistemde kayıtlı olan adreslerine gönderilecek. Diğer merak edilen konuda final sınavlarının tarihleri. ATA AÖF final sınavları 20-21 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştiriliyor olacak. Final sınav sonuçlarına göre yeterli sonuç alamayan öğrenciler 24-25 Şubat tarihinde yapılacak olan bütünleme sınavı ile kaldıkları dersleri kurtarabilmek için tekrar sınava girebilecekler.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.