SON DAKİKA

ASELSAN’dan Devrim! İşte Türkiye'nin Lazer Silahı

>
ASELSAN’dan Devrim! İşte Türkiye'nin Lazer Silahı
ASELSAN, TÜBİTAK ve Bilkent Üniversitesi üçlüsünün yürüttüğü proje kapsamında ilk milli lazer silahımıza kavuştuk.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN.. Son zamanlarda ASELSAN’ın geliştirdiği silahlar adeta devrim niteliği taşıyor. Bu nedenle silah teknoloji alanında hızlı gelişmeler ise dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirmesine neden oldu. İlk olarak Koral’ı (sinyal kesici) bütün dünya endişe verici olarak bulmuştu. Koral’daki korkunç körleştirme yeteneğine dikkat çeken Avrupa bunun AB’nin üzerinde durması için göreve çağırmıştı.

ASELSAN’ın geliştirdiği yeni teknolojik icatları ise bu denli düşmana korku salmıştı. ASELSAN’ın yeni teknolojik silahı olan lazer’in prototipi ise ilk 2013 yılında sergilenmişti. Üretilen lazer silahı, özellikle roket, füze, savaş uçağı gibi havadan gelebilecek tehditlere karşı en büyük savunma sağlayacak. Bunlar ilk olarak gemilere monte edilecek. Lazer silahları ilk olarak menzilindeki füzeyi rahatlıkla yok edebilme gücüne sahip. Bu lazer silahlarının maliyeti ise vurduğu füzelerden çak daha ucuz olduğu açıklandı.

Teknoloji denildiğinde akla ilk robotlar gelir fakat bunun en tehlikelisi aslında silahlardır. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile silahlarda hızla gelişirken insanlık için doğru olmasa da dünyanın bu gelişimden geri kalmadığını düşünürsek bu yarıştan kopmamamın en doğrusu olarak geliyor.

İlk kez DÜNYA da: İşte Türkiye nin lazer silahı
İşte Türkiye nin İlk Lazer Silahı
Türkiyenin savunmasında lazer
İşte Türkiye nin İlk Milli Lazer Silahı Gemisi Heybeliada
Silah ve Teknoloji ÇİN, TÜRKİYE NİN FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ İHALESİNİ DOĞRULADI
NATO - ASELSAN işbirliğiASELSAN, NATO Balistik Füze Savunma Programındaki bir projede Almanya, ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Kanada dan 8 firma ile ...
Aselsan ın ihraç yaptığı ülke sayısı 12 ye ulaştı
ASELSAN dan bir ilk daha by mustafa aldan - 2016-01-11
OTOKAR presents ARMA 6x6 new generation of wheeled armoured vehicle at ADEX 2014

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.