SON DAKİKA

AÖL Sınav Giriş Belgeleri Bugün Yayınlanıyor mu?

>
AÖL Sınav Giriş Belgeleri Bugün Yayınlanıyor mu?
Lise eğitimlerini açıktan tamamlayan binlerce öğrencinin katılacağı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) sınavları bu hafta sonu gerçekleşiyor olacak. Sınava katılacak olan binlerce öğrencinin merak ettiği sınav giriş belgeleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Peki AÖL sınav giriş belgeleri gün içerisinde yayınlanacak mı? İşte yanıtları...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) ikinci dönem sınavları için geri sayım başladı. Bu hafta sonu itibariyle yapılacak olan sınavlar için öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi sınava nerede girecekleri. Açıktan liseyi tamamlayabilmek için çabalayan adayların için AÖL sınav giriş yerleri belgesi ne zaman yayınlanacak?  AÖL sınav giriş yerlerinin çıktısı nasıl ve hangi adresten alınabilir? İşte, adayların merak ettiği o konunun önemli detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

AÖL sınav yerlerinin açıklanmasını büyük bir merakla bekleyen binlerce öğrenci, bu hafta sonu sınava nerede katılım göstereceklerini öğrenmek için internet üzerinden sınav giriş belgelerini araştırmaya başladı bile. Lise eğitimlerini açıktan tamamlamak için çalışmalarına devam eden öğrenciler AÖL sınav giriş yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. MEB tarafından düzenlenecek olan ikinci AÖL sınavı için giriş belgeleri henüz erişime açılmadı. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, öğrencilerin bugün açıklanacağıyla ilgili meraklı bekleyişleri devam ediyor.

AÖL sınav yerleri duyuru yapıldığı takdirde aolweb.aol.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Sınav giriş belgelerine ulaşmak isteyen öğrenciler Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Şifre ile Öğrenci Girişi yaptıktan sonra çıktılarını alabilecekler. Sınava giderken adayların yanlarında bulundurması gerekenler ise şöyle; Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport) ve Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı şeklindedir.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nde (MAÖL) eğitimlerine devam eden öğrenciler için 2. Dönem Sınavları 18-19 Mart 2017 tarihlerinde yapılırken, 3. Dönem Sınavları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Haberin Etiketleri :
Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak? EĞİTİM

Son Dakika! ÖSYM 2018 Sınav Takvimini Yayınladı. KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan sınavlara ilişkin sınav takvimi açıklandı. Geçtiğimiz yılların aksine birçok sınav tarihinde büyük değişiklikler var. Sınavlara hazırlanan adayların eleştirilerinin odağında olan yeni sınav takviminden merak edilen sınav ve sonuç açıklama tarihlerinin detayı...

Erdoğan'dan Liselere Geçiş Sistemiyle İlgili Önemli Açıklama! EĞİTİM

Erdoğan'dan Liselere Geçiş Sistemiyle İlgili Önemli Açıklama!

Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı günden bu yana tartışmaların odağında olan liselere geçiş sınavıyla ilgili beklenen değişiklik geçtiğimiz günlerde basın ile paylaşıldı. Yeni sınav sistemi ile evlerine yakın olan okulları tercih edebilecek öğrencileri nasıl bir sınav içeriği bekliyor? Yeni sistemde kaç tercih hakkı olacak? Erdoğan'ın yeni sistemle ilgili önemli talimatlar neler?

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Adayların Erişimine Açıldı EĞİTİM

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Adayların Erişimine Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takviminde de daha önce paylaşıldığı üzere Açık Öğretim Lisesi, 3. döneme ait sınav sonuçları nihayet açıklandı. Mezuniyet durumlarını ve kalıp geçtiklerini merak eden öğrenciler AÖL'nin sitesi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile sonuçlarını öğrenebilecekler. Mezun olanlar diplomalarını ne zaman alabilecek? İşte yanıtları...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.