SON DAKİKA

AÖL Sınav Giriş Belgeleri Bugün Yayınlanıyor mu?

>
AÖL Sınav Giriş Belgeleri Bugün Yayınlanıyor mu?
Lise eğitimlerini açıktan tamamlayan binlerce öğrencinin katılacağı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) sınavları bu hafta sonu gerçekleşiyor olacak. Sınava katılacak olan binlerce öğrencinin merak ettiği sınav giriş belgeleriyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Peki AÖL sınav giriş belgeleri gün içerisinde yayınlanacak mı? İşte yanıtları...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) ikinci dönem sınavları için geri sayım başladı. Bu hafta sonu itibariyle yapılacak olan sınavlar için öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi sınava nerede girecekleri. Açıktan liseyi tamamlayabilmek için çabalayan adayların için AÖL sınav giriş yerleri belgesi ne zaman yayınlanacak?  AÖL sınav giriş yerlerinin çıktısı nasıl ve hangi adresten alınabilir? İşte, adayların merak ettiği o konunun önemli detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

AÖL sınav yerlerinin açıklanmasını büyük bir merakla bekleyen binlerce öğrenci, bu hafta sonu sınava nerede katılım göstereceklerini öğrenmek için internet üzerinden sınav giriş belgelerini araştırmaya başladı bile. Lise eğitimlerini açıktan tamamlamak için çalışmalarına devam eden öğrenciler AÖL sınav giriş yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. MEB tarafından düzenlenecek olan ikinci AÖL sınavı için giriş belgeleri henüz erişime açılmadı. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, öğrencilerin bugün açıklanacağıyla ilgili meraklı bekleyişleri devam ediyor.

AÖL sınav yerleri duyuru yapıldığı takdirde aolweb.aol.meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek. Sınav giriş belgelerine ulaşmak isteyen öğrenciler Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Şifre ile Öğrenci Girişi yaptıktan sonra çıktılarını alabilecekler. Sınava giderken adayların yanlarında bulundurması gerekenler ise şöyle; Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport) ve Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı şeklindedir.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nde (MAÖL) eğitimlerine devam eden öğrenciler için 2. Dönem Sınavları 18-19 Mart 2017 tarihlerinde yapılırken, 3. Dönem Sınavları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Haberin Etiketleri :
ÖSYM 2018 YKS Başvuru Tarihlerini Açıkladı! YKS  Sınavının Detayları EĞİTİM

ÖSYM 2018 YKS Başvuru Tarihlerini Açıkladı! YKS Sınavının Detayları

YGS ve LYS yerine uygulanmasına karar verilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilgili merak edilen başvuru tarihleri ÖSYM tarafından paylaşıldı. İki oturumda uygulanmasına karar verilen sınavda, adaylar hangi testler üzerinden değerlendirilecek? Önlisans ve Lisans puan hesaplamalarıyla ilgili merak edilenler. Sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? İşte yanıtları...

AÖF 2018 Güz Dönemi Final Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı mı? EĞİTİM

AÖF 2018 Güz Dönemi Final Sınavı Giriş Yerleri Açıklandı mı?

AÖF final sınavları için zaman yaklaşırken, öğrencilerin heyecanı dorukta. AÖF final sınavları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? Sınav giriş belgeleri öğrencilerin erişimi açıldı mı? AÖF öğrencileri 13-14 Ocak tarihlerinde yapılacak olan final sınavları için giriş belgelerini hangi adresten sorgulayabilecek? Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav hakkında merak edilenler...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.