SON DAKİKA

AÖL Kayıt Yenileme Son Gün Ne Zaman? Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri

>
AÖL Kayıt Yenileme Son Gün Ne Zaman? Açık Lise Kayıt Yenileme İşlemleri
Açık Öğretim Lisesi ikinci dönem kayıt yenileme işlemleri yarın sona eriyor. 17-18 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavlarına katılmak isteyen öğrencilerin yarın mesai bitimine kadar kayıtlarını yeniletmeleri gerekiyor. Kayıt yenileme işlemleri nerelerden yapılabilecek? AÖL kayıt yenileme ücreti nasıl yatırılır?İşte merak edilenler...

Lise eğitimlerine Açık Öğretim Lisesi üzerinden devam eden öğrenciler için kayıt yenilemede son gün yarın. AÖL kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasını ardından öğrenciler yeni döneme başlıyor olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan kayıt yenileme sürecinde öğrenciler kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyor. AÖL kayıt yenileme ücretleri ne kadar? İşlemler nasıl yapılacak? İşte merak edilen sorularınızın yanıtları….

Açıköğretim Lisesi öğrencileri için 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem kayıt yenileme işlemleri için son müracaat tarihi 23 Ocak 2018. Buna göre öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerin bu tarihe kadar kayıt yenileme işlemlerini yapmalarını gerekiyor. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayan öğrenciler ise  II. Dönem sınavlarına katılamayacaklar. AÖL kayıt yenileme başvuru işlemleri, öğrencilerin bulundukları il ve ilçelerdeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılabilecek. Öte yandan sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacağından kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gitmelerine gerek kalmayacak.

Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrencilerin öğrenci numarası ve şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapıp ardından sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve diğer bilgilerinde de değişiklik varsa güncelleme yapmaları gerekiyor. 2018 yılı için bir dönem kayıt yenileme Sınav Ücreti 30 TL olarak belirlendi. Öğrenciler “https://odeme.meb.gov.tr” adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav bedelini ödeyebilecekler. 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.