SON DAKİKA

AÖL 2017 Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı! MEB AÖL Sonuçları Açıklandı mı?

>
AÖL 2017 Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı! MEB AÖL Sonuçları Açıklandı mı?
MEB tarafından 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Açıköğretim Lisesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuç tarihi ve sınav sonuçlarını sorgulama ile ilgili merak edilenlerin detayları haberimizde. 2017-2018 dönemi için kayıt yenileme işlemlerinin tarihi belli oldu mu? İşte AÖL sistemi ile ilgili son gelişmeler...

Lise eğitimlerini Açıköğretim Fakültesinde gören yüz binlerce öğrenci tarafından merakla beklen Açıköğretim Lisesi sonuçları MEB tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler AÖL'ün resmi internet sitesi üzerinden öğrenci numaraları ve şifreleri ile kontrol edebilecekler. AÖL sonuçlarıyla ilgili MEB tarafından resmi bir duyuru yayınlanmaması da öğrencilerin kafasında soru işareti bıraktı. İşte sonuçlar ve kayıt yenilemeyle ilgili merak edilen gelişmeler…

MEB tarafından 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılan AÖL sınavının sonuçları adayların erişimine açıldı. Adayların sınav sonuçlarını görüntüleyebilmeleri için “http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx” internet adresinden Öğrenci Numarası ve şifrelerini girmeleri yeterli olacak. Sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sol kısmında bulunan Öğrenci Genel Bilgiler sekmesinin altında Ders Bilgileri (Alınan) kısmına tıklamanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekrandan Dönem Dersleri butonuna basıp 2017-1 dönemini seçtikten sonra AÖL 1. dönem sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Üniversiteyi kazanan ve 09 - 10 Aralık 2017 tarihinde yapılan sınav sonuçlarına göre mezuniyet hakkını kazanan öğrenciler, tüm halk eğitim merkezlerinden çıkma belgesi veya e-Devlet sistemi üzerinden mezuniyet belgelerine ulaşabilecekler. Öte yandan mezun olabilmek için kredi notunu yükseltmek isteyen öğrenciler kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman yapılacağını araştırmaya başlamış durumda. Ancak 2017-2018 ikinci dönem için Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman yapılacağı MEB tarafından açıklanmadı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.