SON DAKİKA

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

>
AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
Tüm Türkiye'de bir çok öğrenci tarafından tercih edilen Açık Öğretim Fakültesi geçtiğimiz yıllarda aldığı yeni kararla birlikte ikinci üniversite hakkını tanımıştı. Peki bu yıl ikinci üniversite başvuruları ne zaman olacak.

Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi tarafından geçerliliği devam eden ikinci üniversite seçeneği bir çok öğrenciye yeni umut kapısı açıyor. 

Okuduğu bölümden memnun olmayan veya farklı bir bölümde okumak isteyen öğrenciler, genel olarak Açıköğretim Fakültesi'ni tercih ediyor. Bu durumla birlikte ikinci üniversitede okumak ve kendisine yeni kapılar açmak isteyen öğrenciler, bunun için Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakülteleri'ni tercih ediyor. Bir çok bölüm ile öğrencilere yeni bir eğitim alanı sunan Açıköğretim Fakülteleri'nde genellikle İşletme ve İktisat gibi bölümler tercih ediliyor. Okulunda çift anadal yapamayan veya yandal şartlarından yararlanamayan öğrenciler, ikinci üniversite uygulamasıyla birlikte ikinci bir diplomaya sahip olabiliyorlar. 

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama ile birlikte ikinci üniversite kayıtları 9 ile 21 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Mazaret kayıtlarının ise 22 Eylül'de yapılacağı bildirildi. İstanbul Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi'nin ikinci üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağı ise tam olarak bilinmiyor.

Anadolu Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, www.anadolu.edu.tr adresinden detaylı bilgileri öğrenmesi gerekmetedir.

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.