SON DAKİKA

AÖF 3 Ders Sınav Başvurularıyla İlgili Önemli Duyuru

>
AÖF 3 Ders Sınav Başvurularıyla İlgili Önemli Duyuru
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin merakla beklediği üç ders sınavları için beklenen duyuru yapıldı. Böylelikle başarısız oldukları derslerini verebilmeleri için öğrencilere bir fırsat daha doğdu. Peki üç ders sınavına kimler katılabilecek? Sınavlara girebilmek için hangi şartların sağlanması gerekiyor?

Üniversite eğitimlerine Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nden devam eden öğrencilerin final sınavları geçtiğimiz ay tamamlanmıştı. Sınav sonuçlarının açıklamasının ardından binlerce öğrencinin takip ettiği üç ders sınavlarıyla ilgili beklenen açıklama geldi. AÖF 3 ders sınavları ne zaman olacak? Mezun olabilmek için başarısız derslerini vermeyi bekleyen öğrenciler bu tarihe dikkat. AÖF üç ders sınavına kimler girebilecek? İşte detayları…

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri bir üst sınıfa geçebilmek ve başarısız oldukları derslerin yükünden kurtulabilmek için AÖF 3 ders sınavlarını ne zaman yapılacağını bekliyor. Final sınavı sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından birçok öğrenci 3 ders sınavı tarihlerini araştırmaya başlamış durumda. Peki öğrencilerin kalan derslerini verebilmeleri için büyük bir fırsat olan bu sınavlara girme şartları neler? 

3 ders sınavına girmek isteyen AÖF öğrencileri için açıklanan tarih 22 Temmuz 2017 olarak belirtildi. Bu sınavlara girmek isteyen öğrencilerin sınava giriş haklarının olup olmadığını öğrenmeleri için üniversitenin https://ekampus.anadolu.edu.tr/adresinden bilgilerini kontrol etmeleri gerekecek. Öte yandan üç ders sınavına girmek isteyenlerin 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olmaları gerekecek. Başarısız oldukları üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrencilere üç ders sınav hakkı tanınmayacak. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrencilere mazeret sınavı yapılmayacağı için öğrencilerin sınav takvimini dikkatli kontrol etmeleri önemle hatırlatılır.

Haberin Etiketleri :
ATA AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı! Bütünleme Sınav Tarihi Belli Oldu Mu? EĞİTİM

ATA AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı! Bütünleme Sınav Tarihi Belli Oldu Mu?

Üniversite eğitimlerine Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi üzerinden devam eden binlerce öğrencinin final sınavları geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı. Merakla beklenen sınav sonuçları nihayet açıklandı. Dönem sonu başarı puanlarının hesaplanması, bütünleme ve tek ders sınavlarına ait merak edilen tarihler ve sınav sonuçlarına itiraz ile ilgili işte detaylar...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.