SON DAKİKA

A-101 Hisse Satışına Hazırlanıyor!

>
A-101 Hisse Satışına Hazırlanıyor!
A-101 hisse satışı planlandığını ve bu sene içerisinde bu sürecin tamama erdirileceği iddia edildi. A-101 Türkiye kapsamında toplam 6.500 mağaza sayısıyla Türkiye'nin en büyük perakende zinciri olarak kendini gösteriyor.

Türkiye üzerinde bulunmakta olan en büyük market zinciri A-101 çoğunluk ortağı Turgut Aydın Holding'in şirkette hisse satışı adına yetki vermiş olduğunu dile getirdi.

FETÖ'NÜN HİSSELERİ TMSF'YE DEVREDİLMİŞTİ.

Şu anda Turgut Aydın, şirketin %80'lik bir bölümünün sahipliğini yapıyor. Geriye kalmış olan %20'lik bölüm ise TMSF'nin elinde. Kaynaklar neticesinde, önceden FETO ile ilişkili olduğu iddiasına varılan fakat isimleri hakkında herhangi bir açıklık olmayan iş adamlarına ait olan hisseler 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ardından TMSF'ye devredildi.

Satışın Turgut Aydın'ın yanında TMSF hisselerini de çerçeveleyebileceğini açıklayan kaynaklar, aralarına özel sermaye fonlarının da bulunmakta olduğu yatırımcıların şirketle alakalı olarak yakın takipe girdiğini ve satışın 2017 yılı içinde tamamlanabileceğini iletti.

6.500 MAĞAZA BULUNUYOR

2008 yılı içerisinde Zapsu ailesi ilk sırada olmak üzere bir grup yatırımcının girişimleriyle kurulmuş olan A-101 Türkiye kapsamında tam 6.500 adet şube barındırıyor. Bu rakamla Türkiye üzerinde bulunan en büyük market zinciri olarak boy gösteriyor.

2013 YILINDA 900.000.000 TL DEĞERİ VARDI!

2013 yılı içerisinde şirketin %35'lik hissesinin Capital Group International'a satılması düşünülmüş, fakat fiyat konusunda yaşanmış olan anlaşmazlık üzerine satış yapılamamıştı. O dönem şirketin değeri 900.000.000 TL olarak hesaplanmıştı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından İstanbul'da FETÖ soruşturması çerçevesinde FETÖ'ye maddi destek sağlamakta oldukları iddiasıyla A101 Markası ile faaliyet göstermekte olan Yeni Mağzacılık'a operasyon düzenlemesi yapıldı. Turgut Aydın gözaltına alındı ve ardından serbest bırakılmıştı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.