SON DAKİKA

5 Yaşındaki Çocuğa Kelepçe Takıldı!

>
5 Yaşındaki Çocuğa Kelepçe Takıldı!
Trump'ın yasağının ardından 5 yaşındaki çocuğa kelepçe takıldı. 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişlerine yasak getirilmesinin hemen sonrasında ABD vatandaşı olan İran Kökenli 5 yaşındaki küçük bir çocuk havaalanında tam 5 saat boyunca kelepçeli halde kaldı!

20 Ocak tarihinde başkanlığa resmi olarak başlayan Donald Trump'ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına yönelik hiçbir gerekçe göstermeden 90 gün boyunca ABD'ye giriş yasağını getirmesi, büyük tartışmalara konu oldu.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK 5 SAAT BOYUNCA KELEPÇELİ KALDI

5 Yaşındaki İran kökenli ABD vatandaşı bir çocuk ise Trump'ın bu söz konusu yasağının son kurbanı olarak kaldı. Ailesiyle beraber ABD'ye girişine izin verilmemekte olan 5 yaşındaki küçük çocuk, Washington üzeridne bulunan Dulles Havalimanı'nda 5 saat boyunca kelepçeli halde tutuldu. 

28 Ocak Cumartesi günü gerçekleşmiş olan olayı Demokrat senatör Chris Van Hollend dile getirdi. Senatör Van Hollend, 5 yaşında ki o küçük çocuğun Maryland doğumlu olduğunu ve annesinin İran vatandaşı olduğunu söyledi.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK ABD'YE TEHDİT OLDUĞU İÇİN KELEPÇELENDİ

Konuyla alakalı sorulara cevap veren Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, 5 yaşındaki çocuğun ABD için tehdit oluşturuduğu için kelepçelendiğinin altını çizdi. Yaş ve cinsiyete bakarak birinin tehdit unsuru olup olmayacağını düşünmöek çok yanlıştır dedi. 

Bir kişinin sınırları aşıp ülkeye zarar vereceği zamanı bilemeyiz, göremeyiz diyen Spicer, Başkan bu an üzerinde beklemek istemiyor. Tüm güvenlik önlemlerini alarak ve elimizde var yok her şeyi kullanarak ülkeyi güvenli hale getirmeyi amaçlamaktayız dedi.

ABD Başkanı Donal Trump 27 Ocak Cuma gübü 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına ilk olarak 90 gün ABD'ye giriş yasağı koymakta olan başkanlık emrine imzalarını atmıştı.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.