SON DAKİKA

29 Temmuz Ehliyet Sınav Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?

>
29 Temmuz Ehliyet Sınav Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?
Sürücü belgesi almak için ter döken binlerce adayın merakla beklediği sınav sorularına ilişkin MEB'ten henüz bir açıklama gelmedi. Adaylara 60 sorunun sorulduğu sınavda, diğer bir aşamaya geçmek için 70 puan almak yeterli olacak. Öte yandan yeni sisteme geçilen ehliyet sınavlarıyla ilgili sürücü adaylarını hangi değişiklikler bekliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Ehliyet sınavının üçüncüsü bugün saat 14.00’da tamamlandı. Sınavın ardından adayların merak ettiği konulardan birisi sınav soruları adayların erişimine ne zaman açılacak? Geçtiğimiz sınavlara bakıldığında soruların sınavdan birkaç gün sonra açıklandığı biliniyor. Bir an önce ehliyet almak isteyen adayların merakla beklediği diğer bir konu ise sınav sonuçların ne zaman açılanacağı. İşte haberin detayları…

Sürücü belgesi almak isteyen adayların geçmesi gereken ilk aşamalardan Ehliyet sınavı bugün gerçekleştirildi. Bundan sonraki süreçte yazılı sınavdan geçer not alan adaylar direksiyon sınavında ter döküyor olacaklar. Kaç doğru yaptığını hesaplamak isteyen adaylar soruların ne zaman yayınlanacağını merak ederken, henüz MEB’ten konuyla ilgili bir bildiri gelmedi. 60 sorunun sorulduğu adayların ilk aşamayı geçmesi 70 ve üzeri puan alması gerekiyor. Öte yandan sınav sonuçlarının ise 10-15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sürücü kurslarına gönderdiği yazı ile yeni düzenleme için bir altyapı hazırlığında olduğu belirtilmişti. Buna göre sürücülerin AB ülkelerinde sıkıntı yaşamaması için yapılacak düzenlemeyle ehliyet çeşidinin 9'dan 17'ye çıkacağı bildirildi. Ayrıca ehliyetlerin süreside eskisi gibi ömür boyu olmazken, sınıflarına göre 5 ya da 10 yıl süreyle geçerli olacak. yeni yapılan düzenleme ile otomatik vites kullananlara ayrı ehliyet verilirken, 1997 öncesi doğan ilkokul mezunlarını da ehliyet hakkının tanınacağı bilgisi paylaşıldı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.