SON DAKİKA

23 Aralık 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı!

>
23 Aralık 2017 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı!
Binlerce adayın merakla beklediği Aralık 2017 ehliyet sınavının sonuçları MEB'in resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarını sorgulama ekranına haberimizdeki link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bundan sonraki ikinci aşama olan direksiyon sınav tarihleri ne zaman belli olacak? Stajyer sürücülerin ehliyetlerine hangi şartlarda el koyulur? İşte ayrıntılar...

23 Aralık 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Direksiyon sınavı öncesinde sınava katılmaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek isteyen sürücü adayları, sınav sonuçlarını MEB’in internet sitesi üzerinden sorgulayabilmekteler. Peki direksiyon sınav tarihleri belli oldu mu? Ehliyet sınav sonucu sorgulama ve diğer merak edilenler haberimizde…

Ehliyet sınav sonuçlarını merak eden sürücü adaylarının heyecanlı bekleyişi bugün sona erdi. Binlerce adayın katılımıyla 23 Aralık'ta yapılan ehliyet sınavının sonuçları “http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2018/mtsk_aralik_2017/Ss_Frm.asp” adresi üzerinden giriş yaparak adayların TC Kimlik nosu ile sorgulanabilecek. Sınav sonuçlarına göre adayların bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmaları için yapılan ehliyet sınavından 70 ve üzeri puan almaları gerekiyor.

MEB tarafından yapılan ehliyet sınav sonuçlarının açıklamasının ardından sürücü adayları, ehliyet almanın ikinci aşaması olan direksiyon sınavının tarihini araştırmaya başladı. Henüz direksiyon sınavıyla ilgili bir tarih belirtilmezken, tahminlere göre önümüzdeki günlerde en erken 15 gün içinde açıklanması bekleniyor. Yeni düzenlemeye göre direksiyon sınavını geçenler, stajyer ehliyet sahibi olacaklar. Stajyer ehliyetler için verilen süre 2 yıl olduğundan bu süre içerisinde adayların 75 ceza puanını aşmaması gerekiyor. 75 ceza puanını aşanların ehliyetlerine el koyulurken, ehliyeti alınanlar ise psikoteknik testine tabi tutulacaklar. Test sonucuna göre tekrar ehliyet alabilmek içinde yenide sürücüne kursuna başvurup sınava girmek girecek.

Haberin Etiketleri :
2017 Tefe Tüfe Oranları ve 2016 Aralık Tefe Tüfe Oranları Açıklandı! EKONOMİ

2017 Tefe Tüfe Oranları ve 2016 Aralık Tefe Tüfe Oranları Açıklandı!

Her vatandaşta merak uyandıran enflasyon ve TEFE TÜFE oranlarının Aralık ayı içerisinde nasıl bir oranda seyrettiği yani Aralık 2016 ayına dair TEFE ve TÜFE oranları açıklandı. Bizi ilgilendiren konu ise Aralık 2016 dönemine dair Kira Artış Oranı ve bu oran için değerler açıklandı. Söz konusu konut kira zam durumu TEFE TÜFE’ye değil de ÜFE oranlarına göre hesaplanmaktadır.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.