SON DAKİKA

21. Dönem POMEM Sınavı İçin Mülakat Yerleri ve Tarihleri Açıklandı!

>
21. Dönem POMEM Sınavı İçin Mülakat Yerleri ve Tarihleri Açıklandı!
13 bin polis alımıyla ilgili 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (pomem) giriş sınavına katılacak adaylar için ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınav merkezleri ile tarihleri adayların erişimine açıldı. Mülakat süreçleri ve sınav sonuçlarının duyurulmasıyla ilgili merak edilenleri haberimizden takip edebilirsiniz.

21. Dönem POMEM öğrenci alımlarıyla ilgili beklenen başvuru sonuçları açıklandı. Sınav kapsamında başvurularını ileten adaylar, sonuçlarını hangi adresten öğrenebilecekler? Bundan sonraki aşamalara girme hakkı elden eden adayları hangi aşamalar bekliyor? Adaylara hangi sınavlar uygulanacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

POMEM sonuçları için heyecanlı bekleyiş 26 Ekim itibariyle son buldu. 21. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar, “www.pa.edu.tr” adresi üzerinden şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini yapabilecekler. Öte yandan POMEM mülakat yerleri bilgisi de Polis Akademisinin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açılmış oldu. Buna göre süreçlerin tamamlanması ile 2 bin önlisans mezunu ve 11 bin lisans mezunu polis alımı gerçekleşmiş olacak.

Bundan sonraki süreçlere katılma hakkı kazanan adaylar, değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayabilecekler. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezlerinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olarak geçen adayların mülakat sınav tarihi ve sınav merkezi ise süreçlerde açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeye bildirilmiştir. Adayların sınav merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamalarına izin verilmeyecektir.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.