SON DAKİKA

2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşlarına Ne Kadar Fark Geldi?

>
2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşlarına Ne Kadar Fark Geldi?
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerekli gördüğü kadrolardaki yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması amacıyla ücretli asker temini yapılmaktadır. Hizmet sürelerine göre maaşları belirlenen sözleşmeli erlerin 2017 yılında maaşlarına ne kadar fark geldi? Hizmet yıllarına göre sözleşmeli erlerin maaş miktarları.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerekli görülen kadrolar için yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli er temini yapılmaktadır. En az ilköğretim mezunu olanlar arasından seçilen kişiler ile 4 yıldan fazla olmamak kaydıyla en az 3 yıllık sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşmeli er olarak görev alanların maaşları hizmet yıllarına göre değişiklik göstermektedir. Yine aynı şekilde maaş artış oranları da hizmet sürelerine göre belirlenen sözleşmeli erler ne kadar maaş alır? 2017 yılı için belirlenen zam oranı ne kadar? Merak edilen soruların yanıtları haberimizde.

Sözleşmeli Er olarak görev alan kişiler 657 Sayılı Devlet Memurları gibi yılda 2 defa olmak üzere maaşlarına zam almaktadır. Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere maaşlarla birlikte yatırılan farkların oranı yüzde 3 üzerinden hesaplanmaktadır. Ayrıca Doğu bölgelerinde ve Ohal bölgelerinde görev alan erlerinde maaş miktarlarında büyük farklar görülmektedir. Son yapılan açıklama ile hizmet yıllarına göre sözleşmeli er maaşları şöyle;

Hizmet yılı 1 olanlar - 2.774 TL

Hizmet yılı 2 olanlar - 2.847 TL

Hizmet yılı 3 olanlar - 2.920 TL

Hizmet yılı 4 olanlar - 2.993 TL

Hizmet yılı 5 olanlar - 3.066 TL

Hizmet yılı 6 olanlar - 3.139 TL

Hizmet yılı 7 olanlar - 3.212 TL

Belirttiğimiz gibi özel durumlara göre değişiklik gösterebilen sözleşmeli er maaşlarının son yapılan zamlar ile net olarak belirlenen halidir. Ayrıca daha önce asgari ücrete endeksli olarak artış yapılan er maaşlarında bu yıl memur maaşlarına göre uyarlama yapılmıştır.

3 YORUM
  1. tayfun

    1 yıl 2500 net yatıyor bıze gıder otomatık bıreysel emeklılını kapatır alırsın

  2. Uğur oruç

    Kara kuvvetleri mi yoksa hava mı senin

  3. Fatih eerkoc

    Yalan benim ilk hizmet yılın 2443 net maaş alıyorum

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.