SON DAKİKA

2017 Yılı Güncel Er ve Erbaş Maaşları

>
2017 Yılı Güncel Er ve Erbaş Maaşları
Memur maaşlarına yapılan zamla birlikte zorunlu askerlik hizmetlerini yapan er ve erbaşların aldıkları harçlıklarda da bir artış olduğu bilgisi paylaşıldı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesine göre askerlere ödenen maaşların merak edilen detayları...

Vatan hizmetlerinin yanında zorunlu askerlik hizmetini de tamamlayan er ve erbaşlara belli bir miktar maaş ödemesi yapılmaktadır. 2017 yılı için belirlenen er ve erbaş maaşları ne kadar oldu? hangi görevlerde bulunanlara ne kadar ödeme yapılacak? Merak edilen konulardan er maaşları ve son yapılan yenilikleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Memur maaşlarına yapılan zamla birlikte zorunlu askerlik hizmetlerini yapanlara verilen harçlıklarda da bir artış söz konusu oldu. Buna göre bölgeye göre değişiklik gösterebilen ve 40 lira olan asker maaşlarının 100 lira olarak ödeneceği ifade ediliyor. Belirtilen zamların gerçekleşmesi halinde ailelerinden uzakta bulunan yüzlerce asker ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmiş olacak.

Er ve erbaşlara, kanunda belirtilen gösterge rakamlarına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesince belirlenen miktarlarca harçlık ödemeleri aylık olur yapılmaktadır. Şuan geçerli olan ilgili mevzuata göre;

Haberin Etiketleri : 2016 er maaşı ne kadar ,
ÖSYM'den Açıklama! 2017 YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu EĞİTİM

ÖSYM'den Açıklama! 2017 YGS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu

12 Mart tarihinde gerçekleştirilen 2017 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavının sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 180 puan barajını geçebilen adayların LYS'ye başvuruları 4-17 Nisan tarihleri arasında alınıyor olacak. ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden öğrenilebilecek olan YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.