SON DAKİKA

2017 Yılı Güncel Er ve Erbaş Maaşları

>
2017 Yılı Güncel Er ve Erbaş Maaşları
Memur maaşlarına yapılan zamla birlikte zorunlu askerlik hizmetlerini yapan er ve erbaşların aldıkları harçlıklarda da bir artış olduğu bilgisi paylaşıldı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesine göre askerlere ödenen maaşların merak edilen detayları...

Vatan hizmetlerinin yanında zorunlu askerlik hizmetini de tamamlayan er ve erbaşlara belli bir miktar maaş ödemesi yapılmaktadır. 2017 yılı için belirlenen er ve erbaş maaşları ne kadar oldu? hangi görevlerde bulunanlara ne kadar ödeme yapılacak? Merak edilen konulardan er maaşları ve son yapılan yenilikleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Memur maaşlarına yapılan zamla birlikte zorunlu askerlik hizmetlerini yapanlara verilen harçlıklarda da bir artış söz konusu oldu. Buna göre bölgeye göre değişiklik gösterebilen ve 40 lira olan asker maaşlarının 100 lira olarak ödeneceği ifade ediliyor. Belirtilen zamların gerçekleşmesi halinde ailelerinden uzakta bulunan yüzlerce asker ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmiş olacak.

Er ve erbaşlara, kanunda belirtilen gösterge rakamlarına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddesince belirlenen miktarlarca harçlık ödemeleri aylık olur yapılmaktadır. Şuan geçerli olan ilgili mevzuata göre;

Haberin Etiketleri : 2016 er maaşı ne kadar ,
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.