SON DAKİKA

2017 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

>
2017 Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Sözleşmeli öğretmenlik atama işlemlerinin yapılabilmesi için adayların tercihleri geçtiğimiz hafta içerisinde alınmıştı. 17 Temmuz tarihinde tamamlanan tercih işlemlerinin sonuçlarının açıklanması için heyecanla bekleyiş sona erdi. Hangi branşlara ne kadar öğretmen ataması yapıldı? Atanan öğretmenler göreve ne zaman başlayacak?

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında göreve başlayacak olan binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama sonuçları için geri sayım bitti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan atama takvimine göre bugün açıklanması beklenen atama sonuçları adayların erişimlerine açıldı. Atama işlemleri gerçekleştirilen öğretmen adayları gereken işlemleri tamamladıktan sonra görevlerine başlayacaklar. Peki atama işlemleri nasıl yapılacak? İşte yanıtları…

Büyük bir heyecanla beklenen atama sonuçları nihayet açıklandı. Adaylar sonuç bilgilerine Milli Eğitim Bakanlığı'nın "http://atama.meb.gov.tr" adresi üzerinden giriş yaparak T.C. Kimlik numaraları ile öğrenebilecekler. 2017 öğretmen ataması sonuçlarına göre yerleştirmelerin tamamlanması ile 20 bin civarında öğretmen göreve başlıyor olacak. Adayların atama işlemleri için sözlü sınavda alınan puanlar esas alınırken, yerleştirmeler ise öğretmenlerin tercihlerine göre yapılacak. 

MEB tarafından paylaşılan sayısal bilgilere göre, öğretmen ataması için 46 bin 523 öğretmen adayı tercihte bulunurken, bunlardan 20 bin 125’inin ataması yapıldı. MEB tarafından atama yapılan toplam 90 branşın dağılımları ise şu şekilde paylaşıldı; Sınıf öğretmenliğine 3 bin 570, İngilizce öğretmenliğine 2 bin 193, ilköğretim matematik öğretmenliğine bin 835, okul öncesi öğretmenliğine bin 720, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine bin 245 öğretmenin atandığı belirtildi. Büyük çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne atanan öğretmen adayları 1 Eylül’den itibaren görevlerine başlayacaklar.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.