SON DAKİKA

2017 PYBS Bursluluk Sınav Sonuçlarıyla İlgili MEB'den Açıklama

>
2017 PYBS Bursluluk Sınav Sonuçlarıyla İlgili MEB'den Açıklama
10 Haziran tarihinde tamamlanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçları açıklanması bekleniyor. Merakla beklenen sınav sonuçlarına ilişkin MEB'den hangi açıklama geldi? Sonuçların açıklamasının ardından öğrencilerin takip etmesi gerekenler neler? İlk burs ödemeleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik 10 Haziran'da düzenlenen, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçları için meraklı bekleyiş nihayet sona eriyor. Yeni eğitim öğretim dönemine burslu olarak başlayacak olan öğrencilerin, bakanlığın açıklamasının ardından bazı işlemlere tabi tutulacağı belirtildi. Sonuçlar nereden öğrenilebilecek? Peki sonuçlarla ilgili MEB net bir tarih verdi mi? Haberin detayları…

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. Sınava katılan binlerce öğrencinin merakla 2017 bursluluk sınavı sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerle paylaşılıyor olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği sonuç açıklama takvimine göre bursluluk sınavının sonuçları, 18 Temmuz'da öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrenciler aldıkları puanlar ile sonuçlarını  "http://www.meb.gov.tr" ve "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinden kişisel bilgileriyle görüntüleyebilecek. Sınav sonuç belgeleri veli ya da öğrencinin talep etmesi durumunda okul müdürlükleri tarafından onayladıktan sonra mühürlenerek imza karşılığı verilebilecek.

Bursluluk hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlükleri tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştiriliyor olacak. Bursluluk durumunun devamı veya sona ermesine ilişkin iş ve işlemlerin; Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18. Maddesine göre yapılacağı belirtildi. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavını kazanan öğrencilere bursları 3 ayda bir yatırılırken , ilk bursların ise genellikle Eylül-Ekim aylarında yatırıldığı bilinmektedir.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.