SON DAKİKA

2017 Motorlu Taşıt Vergisi Ödemekle Yükümlü Olanlar Dikkat!

>
2017 Motorlu Taşıt Vergisi Ödemekle Yükümlü Olanlar Dikkat!
Yılda iki defa ödemesi gerçekleştirilen Motorlu Taşıt Vergisi'nin Ocak ayı ödeme miktarları belli olmuştu. Son yapılan artışla yüzde 3.83 farkla ödenecek olan vergi ödemelerinin önemli detayları. MTV ödemelerinin son ödeme günü 31 Ocak Pazar 22.00'da doluyor dikkat!

Otomobil, motosiklet, minibüs, otobüs, kamyon ve tır gibi araç tiplerine sahip olanlardan çeşitli oranlarda olmak üzere Motorlu Taşıt Vergisi tahsil edilmektedir. Otomobil ve motosikletlerde aracın yaşı ve silindir hacmine göre değişiklik gösteren vergi miktarları hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni (MTV) ödemekle yükümlü olanlar, 2017 yılının ilk taksit ödemesini yüzde 3.83 zamlı olarak ödüyor olacaklar. Buna göre yapılan son zamlarla en düşük MTV 68 TL olurken, en yüksek vergi ise 23 bin 586 liraya yükseldi. Yılda iki kez ödemesi yapılan MTV ödemelerinin son ödeme süresi bugün saat 22.00’da doluyor. Vergi ödemekle yükümlü olan vatandaşlar www.gib.gov.tr ya da bankaların resmi internet siteleri üzerinden ödemelerini gerçekleştirebilecek. Yine bankaların kampanyası kapsamında kredi kartı ile ödemelerini yapanlardan vergi miktarı yüksek olanlar taksitlendirme de yapabilecekler.

Genelde küçük araç sahiplerinin en çok sorduğu ve merak ettiği konulardan hangi araçlar Ocak ayında ne kadar vergi ödüyor olacak işte detayları.


1300 CC ve altındaki araçlar

1301-1600 CC arasındaki araçlar

 
1601 cc ve 1800 CC arasındaki araçlar

 
2001-2500 CC arasındaki araçlar

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.