SON DAKİKA

2017 LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

>
2017 LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Lisans Yerleştirme Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih heyecanı da başladı. 26 Temmuz 2017 23.59'da sona erecek tercih işlemlerinde adayların dikkat etmesi gerekenler neler? Sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu mu? Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelere kayıt işlemleri hangi tarihlerde yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen üniversite tercih işlemleri için ayrılan süre sonra eriyor. Tercih işlemlerini henüz tamamlamayan öğrenciler için ÖSYM’den tercih işlemleri için ayrılan sürenin uzatılmayacağı konusunda açıklama geldi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından öğrenciler tarafından merak edilen diğer bir konu ise sonuçların ne zaman açıklanacağı. Öğrencileri yakından ilgilendiren tercih işlemleri ve üniversite kayıtlarıyla ilgili merak edilen o detaylar…

Geçtiğimiz yıl 29 Temmuz ve 03 Ağustos tarihleri arasında yapılan tercih işlemlerinin sonuçları, 10 Ağustos Çarşamba günü öğrencilerin erişimine açılmıştı. Bu yıl 18-26 Temmuz tarihlerinde yapılan LYS  tercih işlemlerine ait sonuçların ise 2 Ağustos tarihinde açıklanması bekleniyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM’den henüz net bir açıklama gelmedi. Ancak tercih sonuçlarına göre istedikleri üniversitelere kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt işlemlerini 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılırken, elektronik kayıtların ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılabileceği belirtildi.

Adaylar, 26 Temmuz 2017 saat 23.59’da sona erecek tercih işlemlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacaklardır. Ön lisans programlarını tercih etmek isteyen adayların 2017-YGS’de ilgili puan türünde 150 ve üzeri puan almaları gerekirken, tercih işlemlerinde Tablo 3'ten yararlanabilecekler. Tablo 4'te yer alan yükseköğretim programlarını tercih etmek isteyenlerin ise 2017-YGS/ LYS'lerde ilgili puan türünden 180 ve daha fazla puan almaları gerekecek.

Haberin Etiketleri :
2017 LYS Tercih Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu Mu? EĞİTİM

2017 LYS Tercih Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu Mu?

Hayallerindeki üniversitelere girmek için zorlu maratonları atlatan binlerce öğrenci tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı bekliyor. YÖK'ten gelen son dakika açıklamasına göre heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Daha önce Eylül ayında yapılan üniversite kayıt işlemleri bu yıl Ağustos ayında yapılacak. Peki tercih sonuçları buna göre adayların erişimine ne zaman açılacak?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.