SON DAKİKA

2017 KPSS ve ÖABT Başvuru İşlemleri Başladı!

>
2017 KPSS ve ÖABT Başvuru İşlemleri Başladı!
Kpss'ye Lisans düzeyinde başvuruda bulunacak adaylar için ilgili kılavuz ÖSYM'nin sitesi üzerinden yayınlandı. Pek çok değişikliğin yapıldığı sınava ilişkin merak edilen bilgiler ve sınav ücretleri haberimizde. Son başvuru tarihi ne zaman? Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları esnasında izlenilmesi gereken aşamalar...

Kamu dairelerinde memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce adayın hazırlandığı, 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için başvurular alınmaya başlanıyor. Lisans düzeyinde mezun olan kişilerin girebileceği sınavda, adayları bu yıl bazı değişiklikler bekliyor. 13 Mart 2017 itibari ile başvuru ekranlarının açıldığı KPSS sınavının süresi ile soru soru sayısında artışlar oldu. İşte merak edilen başvuru tarihleri ile ücretleri, işlemleri ve diğer önemli detaylar.

KPSS başvuru kılavuzunda birçok değişiklik yapan ÖSYM, internet sitesi üzerinden adaylarla da bu bilgileri paylaştı. 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) lisans düzeyinde başvuruda bulunacak adaylar, işlemlerini 13-23 Mart tarihleri arasında Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tamamlanacak olan KPSS başvuruları adayların sınav ücretini yatırmaları ile tamamlanıyor olacak. Eğitim Bilimleri ile Genel Kültür-Genel Yetenek sınav başvuru ücretleri 60 TL olurken, diğer alan bölümlerinin her biri için adaylar 40’ar TL ödeyecek.

ÖSYM’den adaylara sınav konusunda bazı önemli uyarılar var. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavları ile Alan Sınavlarının uygulanış tarihleri 21 Mayıs 2017, 27 Mayıs 2017 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra saatleri olmak üzere şeklinde paylaşıldı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adaylarının alanlarına bağlı olarak girecekleri sınavlar ise 16 Temmuz 2017 tarihinde uygulanacak. Tüm adayların 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek olan sabah oturumuna girmeleri zorunlu olurken, diğer oturumlarından hangilerine girmek isteyeceklerine ise kendileri karar verecekler.

Haberin Etiketleri :
ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek! EĞİTİM

ÖSYM'den Flaş Açıklama KPSS Başvuru Ücretleri Tekrar Değerlendirilecek!

Yüz binlerce adayın memur olabilmek için başvuruda bulunacağı Kamu Personel Seçme Sınavının 2017 yılı için başvuru işlemleri ve ücret bilgileri dün itibariyle paylaşıldı. Geçen yıla kıyasla aşırı artış yapıldığı gözlenen ücretler adayların tepkisini çekerken, ÖSYM'den beklenen açıklama geldi. Sınav ücretlerinde değişiklik yapılacak mı? İşte yanıtı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.