SON DAKİKA

2017 EKPSS Engelli Kamu Personeli Alımı İçin Tercihler Başladı!

>
2017 EKPSS Engelli Kamu Personeli Alımı İçin Tercihler Başladı!
ÖSYM'nin açıklamış olduğu yerleştirme takvimine göre 2016 EKPSS'ye girmiş olanların tercih işlemleri bugün itibariyle başladı. Adayların tercih işlemlerini sırasında dikkat etmesi gerekenler ÖSYM tarafından duyuruldu. Hatalı işlem yapanların tercih yapma hakları bitiyor mu? Son başvuru tarihi ne zamana kadar sürecek?

Engelli vatandaşların memur olabilmesi için ÖSYM tarafından yapılan sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler memur alımlarına çevrilmiş durumda. 2017 EKPSS sonuçlarına göre hem sınavla hem de kura ile memur alımları yapılıyor olacak. Buna göre EKPSS tercih başvuruları ne zaman başlıyor? Başvuru işlemleri nerden ve nasıl yapılabilecek? Atamalar hangi kurumlara yapılacak? Merak edilen tercih işlemlerinin detayları…

ÖSYM tarafından yayınlanan yerleştirme takvimine göre EKPSS/KURA ile engelli kamu personeline ait yerleştirme işlemleri 12 Temmuz Çarşamba günü itibari başladı. 21 Temmuz’a kadar sürecek olan tercih işlemleri ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden yapılabilecek. Tercihte bulunacak adaylara önemli uyarılar var. Başvuru yapacaklardan kadroların genel ve özel şartlarını çok iyi incelemeleri gereken adayların; hatalı tercih yapmaları durumunda 2016 EKPSS’nin geçerlilik süresince EKPSS ve Kura ile yapılacak yerleştirmelerde tercih haklarının olmayacağı belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği kamu kurumlarına yapılacak yerleştirmeler için adayların 2016-EKPSS’ye girmiş olmaları veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olmaları gerekecek. Diğer önemli detay ise 657 sayılı Kanunun 36'ncı maddesine göre 11'inci dereceli kadrolar için ilkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihlerinde bulunamazken; yine 657 sayılı kanunun 41'inci maddesine göre de öncelik, eğitim durumu itibariyle ilköğretim/ortaokul mezunlarına veriliyor olacak.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.