SON DAKİKA

2017 AÖF Güz Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı!

>
2017 AÖF Güz Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı!
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi vize sınavlarının sonuçları akşam saatlerinde açıklandı. Sınav sonuçlarıyla ilgili hatalı hesaplama olduğunu düşünenlerin 3 gün içinde itirazlarını iletmeleri gerekecek. AÖF sınav sonuçları nasıl hesaplanıyor? Final sınavları hangi tarihte yapılacak? İşte cevapları...

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kapsamında öğrenimlerine devam eden öğrencilerin 2017-2018 yılı güz dönemi vize sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Sınavlara giren binlerce öğrencinin merakla beklediği sınav sonuçları ise 5 Aralık 2017 tarihi itibariyle öğrencilerin erişimine açıldı. Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenlerin 3 iş günü içerisinde itirazlarını iletmeleri gerekecek. Sınavların değerlendirilmesi ve AÖF güz dönemi final sınavı tarihleri ilgili merak edilenler haberimizde…

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının aldığı karar gereği 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde okuyan öğrencilerin sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorular sorulurken puan hesaplamasında ise dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi sistemi uygulanmaya başlandı. Buna göre öğrencileri verdiği her yanlış cevap 0.25 doğrusunu cevabı eksiltmiş oldu.

AÖF yeni ders sisteminde bilindiği üzere dersler 2 dönemde alınıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek senenin 1. dönemi içerisinde, 2. dönemde alınan ve kalınan ders ise yine gelecek yılın 2. dönem içerisinde alınabilecek. Yeni sisteme göre öğrenciler her dönemde 1 Vize + 1 Final olmak üzere sınavlara girecekler. Bu vize ve finallerin ortalamaya etkisi geçmişteki gibi vizenin %30 ve Finalin %70 şeklinde değerlendirmeye alınacak. AÖF Güz Dönemi Final sınavları ise 13-14 Ocak 201 tarihlerinde gerçekleştiriliyor olacak.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.