SON DAKİKA

20. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı! Yeni Alım Ne Zaman Olacak?

>
20. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı! Yeni Alım Ne Zaman Olacak?
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nin üniversite mezunları arasından öğrenci alımlarıyla ilgili süreci devam eden 20. Dönem POMEM adaylarının merakla beklediği mülakat sonuçları açıklandı. İş arayışında olan binlerce gencin merak ettiği soru; yeni dönem alımlarında ön lisans mezunlarına da şans verilecek mi? Haberin detayları...

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrenci alımları için üniversitelerin lisans mezunları arasından alımlar yapılmaya devam ediyor. Son olarak 20. dönem POMEM alımlarının tamamlanmasının ardından binlerce aday sonuçların ne zaman açıklanacağını bekliyordu. Merakla beklenen polis alımlarının sonuçları 7 Temmuz 2017 tarihi itibari ile kamuoyuna paylaşıldı. Yeni dönem alımları ne zaman yapılacak? POMEM alımlarıyla ilgili ne gibi değişiklikler olacak? İşte yanıtları…

20. dönem POMEM alımlarıyla ilgili süreçler Nisan 2017 itibari tamamlanmıştı. Uzun süredir merakla beklenen başvuru sonuçları nihayet açıklandı. Buna göre yapılan mülakatlarda başarılı olarak POMEM'de eğitime alınacak olanlardan 7 bin 423 erkek, bini kadın olmak üzere toplam 8 bin 423 asıl aday belirlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya adayların, intibak eğitimlerinin başlayacağı 11 Temmuz günü saat 17.00'ye  kadar belirlenen POMEM'lerde hazır bulunmaları gerekiyor.

Başvuru sonuçlarının açıklamasının ardından birde sevindirici haber geldi. 20. Dönem POMEM başvuruları devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaya göre başvuruların yetersiz olduğu belirtilmişti. Başvuruların artması için gerekli adımların atılacağını belirten Bakan Soylu’nun bu ifadelerine rağmen müracaat süresi uzatılmış ancak yeterli müracaat yine alınamamıştı. Ön lisans mezunlarını umutlandıran habere göre gelecek dönem polis alımlarıyla ilgili gerekli düzenlemelerin yapılabileceği öngörülüyor. Buna göre ilerleyen dönemler için POMEM polis alımında ön lisans mezunları da POMEM ilanına başvurma şansı tanınırken; yeterli başvurunun sağlanması için KPSS, mezuniyet ve yaş şartı gibi konusunda bazı düzenlemelerin yapılması beklentiler arasında.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.