SON DAKİKA

18. Dönem Pomem Sınav Sonuçları Açıklandı!

>
18. Dönem Pomem Sınav Sonuçları Açıklandı!
Aralık ayı itibariyle yerleştirme işlemleri tamamlanan 9.000 erkek ve 1.000 kadın olmak üzere toplam 10 bin polis memuru adayının eğitim sonu sınavları tamamlandı. Adaylar sınav sonuçlarına bugünden itibaren Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesi üzerinden e devlet şifreleri ile ulaşabilecek. Sınav ve yeni alımlarla ilgili merak edilen detaylar...

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülen 18.Dönem POMEM personel alımları kapsamında 10.000 polis memuru adayı öğrenci alımı geçtiğimiz aylarda tamamlanmış ve öğrencilerin eğitimleri başlamıştı. Son olarak 3. yedeklerin eğitime dâhil edilmesiyle ilgili sonuçlar ise 7 Aralık 2016 tarihinde açıklanmıştı. Akademiden yapılan son duyuruya göre 18.Dönem POMEM 10 bin polis memuru adayının eğitim sonu sınav sonuçlarını açıklandı. 

18.Dönem POMEM eğitimlerine devam etmekte olan polis adayı öğrencilerin sınavları 14 Mart- 15 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yapılan sınavların sonuçları ise 16 Mart 2017 tarihi itibariyle Polis Akademisi Başkanlığının resmi sitesinde yayımlandı. Adaylar, sınav sonuçlarına e-devlet üzerinden erişim sağlayabilirken, yine aynı adres üzerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alabilecekler. Polis Akademisi Başkanlığının konuya ilişkin yaptığı duyuruya göre 18. Dönem POMEM adaylarından 9.000 erkek ve 1.000 kadın aday olmak üzere toplam 10.000 öğrencinin, polis memurluğu kadrosuna aday memur olarak atamalarının gerçekleştirilmesi için uygulanan sınav sonuçlarına bugünden itibaren ulaşılabilecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz aylarda müjdelediği 10 bin polis memuru alım haberiyle ilgili gençlerin bekleyişleri devam ediyor. EGM'nin yeni polis memur alımlarıyla ilgili duyurular hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Polis olabilmek için müjdeli haberi bekleyen adaylar 1000 bayan 9 bin erkek polis memuru alımının ne zaman yapılacağını merak ederken, konuya ilişkin bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.