SON DAKİKA

15 Temmuz Etkinlikleri Nedeniyle Uçuş Yasağı Getirildi!

>
15 Temmuz Etkinlikleri Nedeniyle Uçuş Yasağı Getirildi!
15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü başta olmak Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen etkinlikler büyük bir katılımla devam ediyor. Siyaset ve sanat dünyasından sevilen isimlerinde desteklerini esirgemediği etkinliklerle ilgili son dakika gelişmeleri...

Geçtiğimiz yıl yaşanan alçak darbe girişiminin üstünden tam 1 yıl geçti. Salı gününden itibaren başlayan etkinlikler 81 ilde yapılmaya devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen etkinlikler için yüzbinlerce kişi saatler öncesinden yürüyerek köprüye ulaşmış durumda. Pek çok ünlü isminde katılım sağladığı etkinliklerle ilgili önemli anlardan notlar…

Kısıklı'daki evinden çıkarak köprü girişindeki tören alanına yürüyerek ulaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının devam ettiği törene diğer illerde de katılımlar devam ediyor. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kuranı kerim ile devam edilen etkinliklerde birçok siyasi liderde yer aldı. Son gelen bilgilere göre 15 Temmuz törenleri nedeniyle İstanbul ve Ankara'da görerek uçuş yapan sivil uçak ve helikopterlere uçuş yasağı getirildiği belirtildi.

UÇUŞ YASAĞI NE KADAR SÜRECEK?

İstanbul'da Büyükçekmece tarafından başlayacak olan uçuş yasağının Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar olan geniş bir alanı kapladığı bildirildi. Bugün saat 15.00'ten itibaren duyurulan NOTAM, yani havacılara bilgi notunda uçuş yasağının 16 Temmuz'da saat 03.00'e kadar geçerli olacağı bilgisi paylaşıldı. Yayınlanan NOTAM'a göre; İstanbul ve Ankara'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafınca görevlendirilen devlet hava araçları, ambulans, şehit nakli, arama-kurtarma, organ nakli ile tüm sivil VFR trafiklerin İstanbul’daki havalimanlarına ve bölgeye yaklaşmasına, girişine ve kalkışa müsaade edilmeyeceği belirtildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.