SON DAKİKA

11 Şubat 2017 Ehliyet Sınavı Tamamlandı! Sınav Soruları Yayınlandı Mı?

>
11 Şubat 2017 Ehliyet Sınavı Tamamlandı! Sınav Soruları Yayınlandı Mı?
2017 yılının ilk ehliyet sınavı bugün tamamlandı. Sınavdan geçerli notu aldıkları takdirde Mart ayı içerisinde direksiyon sınavına girecek adayların merak ettiği ehliyet sınav soruları ne zaman yayınlanıyor? MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavından önemli detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ehliyet sınavının 2017 yılındaki ilk uygulaması tamamlandı. Binlerce sürücü adayının 11 Şubat 2017 tarihinde girdiği ehliyet sınavının ardından gözler sınav soruların ne zaman yayınlanacağına çevrildi. Yeni yılın ilk ehliyet sınavının soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Sınav sonuçları hangi gün açıklanıyor? Merak edilen soruların cevapları haberimizde.

MEB tarafından 11 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 14.00'te yapılan ehliyet sınavında adaylara 50 soruldu ve 60 dakika süre verildi. Buna göre sürücü adaylarının sınavdan başarılı olabilmesi için 70 ve üzeri bir puan alması gerekiyor. Sınava giren MTSAS sürücü adaylarına sorulan soruların içeriklerine göre sayıları ise şöyle; trafik konusundan 23, ilk yardım konusundan 12, trafik adabı ile ilgili 6 ve motor bilgisi ile ilgili çıkan soru sayısı ise 9 oldu.


Sürücü adaylarının bir sonraki adım olan direksiyon sınav tarihleri ise 18-19 Mart 2017 olarak belirtildi. Tüm aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfı olmak üzere ehliyet sahibi olacaklar. Binlerce adayın merak ettiği ve internette arattığı sınav sorularının açıklanma tarihi için net bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi 3-6 gün içerisinde açıklanması beklenen soruların hafta içi Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarının ise bir aksilik olmazsa 23 Şubat tarihinde açıklanması planlandı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.