SON DAKİKA

1 Mayıs Kutlamalarında Akıl Almaz Kaza!

>
1 Mayıs Kutlamalarında Akıl Almaz Kaza!
Batman'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarını izleyen iki kişi ellerindeki bayrakları sallarken, yüksek gerilim hattına kapıldılar.

1 Mayıs Kutlamalarını inşaattan izleyen iki kişi ellerindeki Flamanların yüksek gerilime kapılıp çarpılmaları sonucu ağır yaralandılar.


Batmanda Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), Batman Basın Kavşağı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile kutlama programı düzenledi. Etkinliklere ayrıca Etkinliğe HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, Petrol-İş Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Nimetullah Sözen de katıldı.


Batman’da yapılan kutlamaları izlemek için bir inşaatın dördüncü katına çıkan Sinan Ekmen ve Mehmet Emin Kerçek, elerlindeki flamanları sallarken, ellerindeki flamanlara yüksek gerilim hattına temas etti. Temas sonucu çarpılan iki kişi ağır yaralandı.


Üzerlerinden yüksek akım geçen iki kişi, olay yerine gelen 112 Acil Sercisi tarafından ilk müdahale yapıldı. Vücutlarında yanıkların olduğu tespit edilen Sinan Ekmen ve Mehmet Emin Kerçek, Batman Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.